Organizovali jsme výstavu Na stromech

Naše škola se zapojila do oslav Týdne důstojné práce. Stejně jako na téměř 70 místech v České republice připravili naši deváťáci výstavu Na stromech - letos se týkala problematiky výroby obuvi v indické Agře. Nejprve jsme zjišťovali, ze kterého státu na světě naše boty skutečně pochází, poté jsme shlédli filmy o výrobě obuvi natočené organizací NaZemi a nakonec jsme na stromech před školou instalovali výstavu fotografií Stanislava Komínka, která poukazuje právě na obtížné podmínky dělníků při výrobě obuvi, dětskou práci i nízké mzdy. 

Potěšilo mě, s jakou pozorností a aktivitou žáci devátých tříd na daný problém reagovali, zapojili se do přípravy výstavy, navíc ještě v jejich hodinách matematiky proběhne statistické zpracování výsledků pátrání po původu bot našich žáků. Pokud jste výstavu shlédli, děkujeme.... a věříme, že jste se stejně jako my zamysleli nad tím, že naše nákupy a výběr produktů, potravin apod. mohou ovlivnit životy lidí ve vzdálených oblastech Země.