Setkávání s hudbou

I v letošním školním roce jsme pro žáky naší školy připravili hudební zážitky. Hned 1. října jsme vyjeli se všemi žáky druhého stupně na výchovný koncert do Kongresového centra ve Zlíně. Tentokrát nám představilo "České saxofonové kvarteto" svůj program Od klasiky k jazzu. Jednotliví členové kvarteta představili své nástroje v různých skladbách různých období. Příjemným zpestřením bylo vystoupení dvojice stepujících umělců a tak už víme, co je to tap dance.

Také žáci 1. stupně si užili netradiční setkání s tradičními hudebními nástroji, na které se hrálo tady u nás na Moravě. V hudebně-národopisněm programu "Stařenka Morava vypráví" představil pan Drkula hudební nástroje, které sám vyrábí a na které i hraje. A my už tedy víme, co je to kobza, dvojačka, koncovka, brumle i moldánky.