Školní kolo Přírodovědného klokana

Ve středu 11.října 2018 proběhlo ve školní jídelně školní kolo celostátní soutěže pod názvem Přírodovědný klokan, kterého se zúčastnilo 32 žáků 8.-9.ročníku. V testu měli žáci za úkol vybrat odpovědi z 24 otázek z matematiky, fyziky, biologie, chemie, zeměpisu a ze všeobecných znalostí. Měli prokázat své znalosti i vědomosti, ale i v nejedné otázce se pokusit zariskovat, aby získali větší počet bodů, pokud by na otázku správně odpověděli. Přesvědčivě a zcela zaslouženě zvítězila Tereza Kropidlowská z 9.B, která získala celkových 69 bodů a stala se nejúspěšnější řešitelkou ve školním kole Přírodovědného klokana pro školní rok 2018/2019. Terezka tak obhájila své loňské prvenství!

2.místo obsadil Václav Zicha z 9.B ziskem 67 bodů a na 3.místě se umístila Denisa Kovářová z 8.třídy, která získala 57 bodů a svými výsledky příjemně překvapila. Všem zúčastněným žákům děkuji za účast ve školním kole a těm nejúspěšnějším řešitelům blahopřeji.