Přírodopisný duben - druzí v kraji na Poznej a chraň

Tak jako každý rok i letošní duben probíhala řada přírodopisných soutěží, kterých se naše škola účastní. Po vítězství v oblastním kole Poznej a chraň cestovalo tříčlenné družstvo ve složení Daniel Mikuš, Nela Cedidlová a Denisa Kovářová 24.dubna na krajské kolo této soutěže do Zlína, kde byly jich soupeři nejlepší týmy z celého zlínského kraje. Naši přírodovědci se mezi nimi nijak neztratili a vybojovali skvělé druhé místo.

V dubnu také proběhla obě okresní kola Biologické olympiády  - kategorie D i C. V kategorii D mladších žáků druhého stupně nás 12. dubna na gymnáziu ve Valašském Meziříčí reprezentovala Veronika Marečková ze 6. ročníku a Denisa Kovářová ze 7. ročníku. Obě děvčata se umístila na krásných místech v první desítce - Denisa pátá a Veronika osmá (jako druhá nejlepší mezi šesťáky).

 

Hanka Kašparová je již zkušenou přírodovědnou soutěžící a spolu s Petrou Kubenkovou se vydaly na biologické zápolení kategorie C starších žáků druhého stupně 23. dubna. Petra vybojovala místo v půli startovního pole a Hanka brala bramborové čtvrté místo - sice krásné, ale také trochu smutné, protože počet bodů získala stejný jako soutěžící na třetím místě a od krajského kola ji dělil jen lepší vědomostní test jejího soupeře.

Všem šikovným soutěžícím děkuji za skvělou reprezentaci naší školy.