Poznej a chraň - tak zase do krajského kola

Soutěž Poznej a chraň pořádaná organizací Eko4lístek ve vsetínském Alcedu je již tradiční jarní akcí, které se naše škola vždy účastní. Pro děti je zábavná svou formou - soutěží se v družstvech a hlavní náplní je praktické poznávání rostlin a živočichů. Letošním tématem byl Vzduch a soutěž byla tedy zaměřena na jeho složení, znečištění, rostliny opylované nebo šířené větrem a živočichy vzduchem se pohybující - ptáky, hmyz, netopýry...V posledních letech jsme ve starší kategorii 6. a 7. tříd oblastní vsetínské kolo vždy vyhráli a tento závazek občas přináší soutěžícím nemalou nervozitu. A jak to dopadlo letos? V silné konkurenci 17 týmů se dvě ze tří našich družstev umístila v první polovině startovního pole a už zkušení přírodovědci Daniel Mikuš, Nela Cedidlová a Denisa Kovářová obhájili zlato z loňského roku (jen Daniel Mikuš na pozici kapitána nahradil loňskou Terezu Kropidlowskou). Takže nám držte palce 24. dubna, kdy pojedeme změřit síly s dalšími týmy do krajského kola ve Zlíně.