V Jalovečku první, druzí a třetí

Ve dnech 14. a 15. března proběhla na vsetínském zámku již tradiční soutěž Jaloveček. V loňském roce se k dětem prvního stupně přidali i jejich starší spolužáci - stejně tak i letos soutěžila tří až pětičlenná družstva - jeden den mladší, druhý den starší věková kategorie. V obou dnech měla naše škola své zastoupení - za první stupeň soutěžily týmy tři, za druhý stupeň dva. Tématem letošního kola byla Voda, soutěž pak sestávala nejen z vědomostního testu, ale zejména z praktické části - pátrání po zámeckých chodbách, poslech hlasů zvířat a poznávačka ve věži byla určitě skvělou a atraktivní zábavou pro všechna družstva. 

Naši mladší žáci se neztratili v silné konkurenci 20 týmů a družstvo ve složení Antonín Randus, Matěj Erban, Sára Bučková, Klára Pechalová a Barbora Juřicová obsadilo krásné třetí místo. Týmy starších soutěžících obsadily  nejvyšší stupně - druhé místo Adéla Koňaříková, Monika Bambuchová, Michaela Dostálová, Jan Hyžák a Dalibor Trchalík a první místo Vojtěch Vařák, Tereza Kropidlowská, Nela Cedidlová, Daniel Mikuš a Denisa Kovářová.

Všech patnáct žáků skvěle reprezentovalo naši školu a doufám, že v přírodovědných soutěžích budou i nadále pokračovat.