Víc hlav, víc rozumu 2018

Ve čtvrtek 8. března 2018 se Tereza Kropidlowská (8. B), Lukáš Žák (8. B), Matěj Kovář (8. A), Jakub Dorňák (9. A), Jan Hyžák (9. A) a Rostislav Jeřábek (9. A) zúčastnili matematické soutěže Víc hlav, víc rozumu, pořádané Gymnáziem Jana Pivečky ve Slavičíně.

Žáci pracují 2,5 hodiny bez přestávky v týmu osmák + deváťák a řeší 10 úkolů. Musí prokázat nejen matematické schopnosti – logické myšlení a dobrou představivost, ale i základní početní znalosti. Neméně důležité je také správné časové rozvržení úkolů a vzájemná komunikace.

I když se celá soutěž opírá o školní poznatky, je zábavná. Soutěžící řeší různé rébusy, doplňovačky, zjišťují šifry, vytváří řady, řeší rovnice se zápalkami, … pomocí pro matematiku netradičních pomůcek.

Děkuji všem zúčastněným za dobré chování a velký pracovní elán. Nyní si musíme asi týden počkat na výsledkovou listinu, abychom zjistili, jak se jim dařilo v porovnání s žáky ostatních zúčastněných ZŠ.

Fotogalerie.