Úspěch našich mladých šachistů

 

22. 11. 2017 se v SVČ Alcedo Vsetín uskutečnilo regionální kolo přeboru čtyřčlenných družstev   základních  škol v šachu. Hrálo se na 7 kol olympijským bodovacím systémem, který proti sobě staví družstva s podobnou výkonností, a to hracím tempem dvakrát 15 minut. Týmy na prvních   dvou místech postupovaly do krajského kola. My jsme již tradičně obsadili obě dvě kategorie.


   V mladších žácích do 5. ročníku nás kromě zkušených matadorů Jakuba Matůše a Antonína Randuse reprezentovali benjamínci Karolína Kovářová, Juliána Grycmanová a Kryštof Gajdoš. Všichni příkladně bojovali a s bilancí 6 vítězství a 1 prohry obsadili s 21,5 body  postupové 2. místo za vítěznou ZŠ Integra Vsetín.
   Starší žáci nastupovali jako favorité a svou roli spolehlivě splnili. Zvítězili ve všech 7 zápasech a s 24., 5 body obsadili mezi 14 družstvy 1. příčku. Až za nimi skončili žáci Masarykova gymnázia Vsetín a ZŠ Vsetín Rokytnice. Tým tvořili Filip Matůš, Matěj Kovář, Ondřej Grycman a Jakub Dorňák. Všem jmenovaným patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.
   Tyto úspěchy nejsou náhodné. Uvedení mladí šachisté se se za pomoci rodičů a trenérů (Ladislav Hrtáň, David Trčálek, Adéla Bierská  se) této hře intenzivně věnují a v barvách TJ Sokol Ústí pravidelně hrají 1. ligu mládeže, či krajskou soutěž nebo regionální přebor dospělých.
   Věřím, že i v krajském kole této soutěže dosáhneme pěkného umístění.