Akce školy

Sabotér

Kroužek deskových a logických her se na naší škole otevřel pro žáky 1. stupně od února 2019. V úterý 9. dubna  mezi nás zavítal pan Ondra Sádlík, který nadšeným hráčům představil hru Sabotér. A jak si při stavbě cesty vedoucí za pokladem poradili s protihráči  sabotéry, posuďte sami.(Viz foto.) Všichni hráči si hry velmi užili a pro vítěze byli na závěr přichystány cenné dary. Panu Ondrovi Sádlíkovi moc děkujeme za čas, který nám věnoval a strávil. Doufáme a těšíme se, že mezi nás opět s nějakou novou hrou ke konci školního roku zavítá. 

Fotogalerie

Mia Festival Otrokovice

V sobotu 13.5. se v Otrokovicích uskutečnil další ročník tanečního Mia Festivalu. Naši školu reprezentovaly v kategorii orientálních tanců tři taneční skupiny, které si pod vedením své lektorky Marie Sádlíkové vytančily opět krásná umístění. Skupina MAAT a Anite  2. místa a skupina Neit 3. místo. Tím si naši tanečníci zajistili postup do pražské Lucerny. Všem tanečníkům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naši školy. 

Minikarlovská Skitour 2019

V pátek  15.2. 2019 se ve Velkých Karlovicích v rámci Karlovské 50 uskutečnily dětské závody v běhu na lyžích. Naši základní školu  reprezentovalo celkem 6 žáků různých věkových kategorií. Mezi odvážné běžkyně patřily Tereza Mikulíková a Magdaléna Psotová ze 3. třídy.

Číst dál: Minikarlovská Skitour 2019

Ponožkový den

Datum 21. 3. symbolicky odkazuje na podstatu postižení, kdy má člověk v genetické výbavě o jeden 21. chromozom navíc, tedy tři. Na toto datum proto připadá Světový den Downova syndromu.Ponožky patami k sobě totiž vytvoří chromozom X, který mají děti se syndromem navíc.

 

Ponožkový den vznikl proto, abychom si jeden den zkusili být odlišní. A abychom viděli, jak se na nás ostatní dívají. Jaké to v nás vyvolává pocity. A když pak si ty ponožky sundáme, abychom těm jiným rozuměli. Nenechat nikoho stranou jen proto, že je jiný.

I žáci z naší školy se zapojili do projektu "Ponožkový den" a oblékli si každou jinou ponožku na nožku. Vyzkoušeli si "být jiní", avšak nebyli jiní, ale stejní jako ostatní.........

 

Florbalisté na turnaji obsadili třetí místo

   V sobotu 26. ledna se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje, který pořádá pro vsetínské a okolní školy firma TM Stav. Letos proběhl již devátý ročník a naše škola se ho pravidelně účastní. Turnaj byl velice vyrovnaný a kluci si dvěma výhrami, dvěma prohrami a jednou remízou zajistili v konečném pořadí pěkné třetí místo. Poděkování patří i rodičům, kteří se postarali o dopravu a povzbuzování kluků.

Podkategorie