Akce školy

Beseda o školní zralosti

Vážení rodiče, Základní škola ve spolupráci s Mateřskou školou ve Valašské Polance Vás srdečně zvou na Besedu o školní zralosti s paní Mgr. Anettou Zichovou z pedagogicko-psychologické poradny ve Vsetíně. Beseda proběhne v úterý 10. března 2020 od 16:00 v budově MŠ ve Valašské Polance. Program je určen zejména pro rodiče předškoláků - přednesenými tématy budou školní zralost, připravenost dítěte na školu, informace rodičům k zápisu do školy, prostor bude i na diskuzi. Zúčastnit se může samozřejmě i ten, koho daná problematika zajímá.

Večerníčkový den prvního stupně

V letošním roce slaví Večerníček 55 let od svého vzniku. Žáci  1. stupně oslavili jeho narozeniny v pátek 21. února. Ve třídách žáci vyráběli a zdobili čepičky s motivem Večerníčka, luštili pohádkové kvízy, malovali postavičky z večerníčkových kreslených pohádek. Samozřejmě jsme si pouštěli ukázky z nejoblíbenějších pohádek a dětských seriálů, páťáci pak ještě uspořádali výstavu nejoblíbenějších pohádkových knížek. Celý den jsme si náramně užili. Fotogalerie.

Den otevřených dveří odborných učeben

V rámci konzultačních hodin ve čtvrtek 9. 1. proběhl na naší škole také Den otevřených dveří odborných učeben. Rodiče i děti si mohli prohlédnout nové učebny zeměpisu, přírodopisu, fyziky a chemie a cvičnou kuchyňku. Tyto třídy kromě nových podlah, elektroinstalací nebo světel získaly také moderní interaktivní tabule, spoustu pomůcek do výuky a cvičná kuchyňka nové sporáky, trouby, lednici a myčku. Vyučující si pro návštěvníky připravili v učebnách mnoho zábavných aktivit, členky školního fair trade týmu měly v kuchyňce připraveno malé občerstvení. Doufáme, že výuka se díky skvěle vybavenému zázemí stane pro naše žáky pestřejší a zajímavější. Od tohoto týdne mohou děti navštěvovat školní zookoutek, který je již tradiční součástí učebny přírodopisu. Děkujeme všem, kteří se na nové třídy přišli se zájmem podívat, fotografie z prvních hodin výuky v nových učebnách si můžete prohlédnout i ve vitríně před budovou školy.

Sedmáci navštívili soud

V rámci výchovy k občanství jsme navštívili s žáky sedmého ročníku Okresní soud ve Vsetíně. Přímo od soudců se žáci dozvěděli, jak soudy v České republice fungují, co se soudí na okresních soudech, jak by se sami mohli před soud dostat a spostu dalších zajímavých a hlavně užitečných informací. Na závěr přednášky si zahráli hru, ve které přímo v jednací síni soudu zinscenovali soudní jednání. Vyzkoušeli si, jaké to je být avokát, účastník jednání, svědek apod. Fotogalerie.

Věneček 2019

V sobotu 14. 12. 2019 se v sále KD ve Valašské Polance uskutečnila závěrečná lekce předtaneční výchovy žáků 9. tříd tzv.“ Věneček“. Devět tanečních párů se nám představilo v nádherně sladěných šatech a již prvními tanečními kroky začaly páry rozehrávat taneční koncert slavnostního večera a oslňovat zraky všech přítomných hostů. V první části mladí tanečníci předvedli přehlídku všech tanců, které se během tanečních lekcí naučili. Náročnější, ale pro hosty večera přitažlivější, byla část druhá, tzv. STARDANCE. Jako v přímém televizním přenose, který právě probíhal a gradoval v televizi, tak i naši tanečníci měli před porotou a zraky diváků předvést své taneční nadání, souhru a vlastní choreografie ve čtyřech tancích – v anglickém waltzu, romantickém valčíku, divokém tangu a rock&rollu. Některé páry předvedly při soutěži neskutečné akrobatické kousky, až se všem přítomným v sále tajil dech. Štěstí, rychlost, pohotovost a souhru tanečníci zúročili při tzv. taneční soutěži obratnosti. Boj to byl opravdu vyrovnaný a jak to vlastně všechno dopadlo?

Číst dál: Věneček 2019