Tělesná výchova 1

ZÁKLADNÍ PLAVECKÁ VÝUKA 2. A 3. TŘÍDY 2019

Základní plaveckou výuku budou žáci 2. a 3. třídy absolvovat od začátku února v Městských lázních ve Vsetíně. Výuka celkem obsahuje 10 lekcí, které budou probíhat v těchto termínech: vždy v pondělí 4. 2., 11. 2., 18. 2., 4. 3., 11. 3., 18. 3., 25. 3., 1. 4., 8. 4. a 15. 4. Každá lekce bude začínat v 9:00 hod. a končit v 10:30. hod. Pondělní výuka ve škole bude probíhat pouze 1. a 5. vyučovací hodinu. Žáci jsou povinní mít následující vybavení: plavky, ručník nebo osušku, mýdlo, koupací čepici, hřeben, kapesníky (vše budou žáci nosit v igelitové tašce). Doporučujeme dětem, aby doma nechaly mobily, hodinky, ozdoby a přívěšky. Dlouhé vlasy musí být stažené gumičkou. Pokud dítě nebude ze zdravotních důvodů plavat, vezme si s sebou kraťasy a tričko.

Třídní učitelky: Mgr. Eva Matušová a Irena Filgasová.

Základní plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2018

Základní plavecký výcvik druhé a třetí třídy je už ve své druhé polovině. Všechny děti se snaží o zvýšení svých plaveckých schopností a dovedností ve čtyřech plaveckých skupinách. Plavou vždy ve dvou vyučujících hodinách s malou přestávkou k oddechu a odpočinku. Učí se plavat s pomůckami i bez nich, potápí se, loví kroužky a skáčou do hluboké vody. Během následujících lekcí by se ještě měly pokusit doladit a upevnit plavecký styl. Nejvíce si však užívají chvilek volného plavání, kdy pod naším bedlivým dohledem dovádějí v bazénu. Je vidět, že se vody nebojí!

Číst dál: Základní plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2018

Základní plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2016

Základní plavecký výcvik druhé a třetí třídy je už ve své druhé polovině. Všechny děti se rychle přizpůsobily požadavkům plavecké výuky a podle svých možností se snaží o zvýšení svých plaveckých schopností a dovedností ve čtyřech plaveckých skupinách. Plavou vždy ve dvou vyučujících hodinách s malou přestávkou k oddechu a odpočinku. Plavou s pomůckami i bez nich, potápí se, loví kroužky a skáčou do hluboké vody. Během posledních dvou lekcí by se ještě měly pokusit doladit a upevnit svůj plavecký styl. My jim budeme přát hezké léto, aby si mohly ověřit to, co se letos během zimy a jara naučily.

Předplavecký výcvik 1. třídy 2016

Od středy 27. 4. 2016 budou všichni žáci 1. třídy absolvovat PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK v Městských lázních ve Vsetíně. Výuka obsahuje 10 lekcí (v celkové ceně 690 Kč), které budou probíhat v těchto termínech: 27. 4., 4. 5., 11. 5., 18. 5., 25. 5., 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. Každá lekce, v délce 45 minut, bude začínat v 10: 30 hod. a končit v 11: 15 hod. Doprava, kterou také hradí rodiče, bude zajištěna autobusem. Předpokládaný příjezd do školy bude kolem 12té hodiny a po příjezdu půjdou žáci na oběd a do družiny nebo domů. Žáci jsou povinni mít následující vybavení: plavky, ručník nebo osušku, mýdlo, koupací čepici, papírové kapesníky. Doporučujeme dětem, aby nechaly doma ozdoby a přívěšky. Dlouhé vlasy musí být stažené gumičkou! Pokud dítě nebude plavat ze zdravotních důvodů, vezme si s sebou kraťasy a tričko. Všechny věci si žáci budou nosit v igelitové tašce, která bude určena jenom pro plavání.

Atletická všestrannost- 1. stupeň

Ve středu 3. června se mladí atleti z 1. stupně zúčastnili okrskového kola v atletické všestrannosti v Horní Lidči. I přes velké vedro naši sportovci podali výborné výkony v hodu, běhu na 50 metrů, skoku dalekém i vytrvalostním běhu na 500 metrů a zaslouženě vyhráli a zajistili si postup do okresního kola ve Valašském Meziříčí. Všem gratulujeme.