Fyzika

Výfuk - celoroční vyhodnocení, rozloučení

Na celém světě je hodně nadprůměrně nadaných lidí. V každé škole je několik takových žáků. Ve Valašské Polance také. V každé třídě je aspoň jeden. Je těžké je přesně určit a pracovat s nimi jinak. Oni to totiž ani nechtějí ani nepotřebují. Je to generace, která už není vedena k velké zodpovědnosti, k snaze bojovat s překážkami, k pohledu do budoucnosti, ale jen být stále šťastná. Nepřináší si do školy obsah slov pokora, čest, slušnost ani poslušnost nebo úcta, ba ani tato slova samotná. Vždyť míst na středních školách je stále více než absolventů devátých tříd. A co bude po střední, je hooodně daleko.

Číst dál: Výfuk - celoroční vyhodnocení, rozloučení

Astronomická olympiáda

Školní kolo astronomické olympiády se konalo na naší ZŠ 5. prosince v učebně informatiky. Ta k tomu byla jako dělaná, jelikož bylo účastníkům dovoleno hledat informace na internetu. Astronomickou olympiádu můžeme brát jako možnost si vyzkoušet, co kdo umí s klávesnicí počítače. Příklady a úkoly jsou velmi specifické, a tak snad možný postup do krajského kola byl úkol až skoro nadlidský.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: 7. třída a společná kategorie pro 8. a 9. třídu. Očekávala jsem sice výsledky mírně lepší, na druhou stranu jsem byla příjemně překvapena soustředěností žáků na práci.

Výsledky ukazují, komu se kolik podařilo zjistit za 40 minut čistého času. 

 

Případný postup do krajského kola účastníků bude znám v lednu.

 

Letní tábor Výfuku

Letní tábor Výfuku úspěšně proběhl od 23. 7. do 5. 8. 2017 v horské chatě Soláň v Beskydech. Mezi 30 vybranými účastníky z celé České republiky byl i žák naší školy Jan Hyžák z bývalé 8. A.

Co se na táboře celých 14 dní dělo si můžete přečíst na stránkách Výfuku a také si můžete prohlédnout fotografie.

Náboj Junior 2017

 

V pátek 24. 11. 2017 proběhla mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně ZŠ Náboj Junior. Z naší školy se letos podařilo sestavit dvě družstva: ZŠ VP A - z loňska zkušení žáci Adam Baroš, Jakub Dorňák, Rostislav Jeřábek a Jan Hyžák (9. A) a ZŠ VP B - nováčci, žáci Matěj Kovář a Dominik Zeťák (8. A), Lukáš Matocha a Lukáš Žák (8. B).

Číst dál: Náboj Junior 2017

VÝFUK - zhodnocení

V letošním školním roce se naše škola opět zapojila do celoroční celostátní přírodovědecké (s převahou matematiky a fyziky) soutěže Výpočty fyzikálních úkolů, organizované studenty MFF UK Praha.

Zadání soutěžních příkladů a úkolů je pro všechny žáky 2. stupně ZŠ téměř shodné, ale vyhodnocení se děje po ročnících. Proto si každý může porovnat svůj bodový zisk nejen s vrstevníky, ale i se staršími spolužáky z celé České republiky. Na zapojení se do soutěže pro většinu žáků není nejnáročnější hloubka jejich vědomostí, nýbrž dlouhodobá, celoroční, svědomitá a termíny pro odevzdávání omezující práce.

Číst dál: VÝFUK - zhodnocení