Tělesná výchova 2

Mezitřídní turnaj ve vybíjené

Ve středu 1.února 2017 proběhl v tělocvičně naší školy mezitřídní turnaj smíšených družstev ve vybíjené. Turnaje se zúčastnily třídy, jejichž žáci spadají do kategorie mladšího žactva, tzn. žáci 6.třídy i třídy 7.A+7.B. Družstvo každé třídy bylo sestaveno z 10 žáků, přičemž každou třídu musela reprezentovat alespoň 4 děvčata. A zápasy to byly velmi dramatické, napínavé a rozhodovalo se až v samém závěru každého zápasu. Celkovým vítězem se nakonec po zásluze stala třída 7.B, která porazila třídu 7.A poměrem 14:12 i 6.třídu poměrem 16:11. Nerozhodně skončil zápas mezi třídou 7.A a 6.třídou poměrem 12:12, ale konečné 2.místo obsadila lepším celkovým skóre třída 7.A a konečné 3.místo obsadila 6.třída.

Číst dál: Mezitřídní turnaj ve vybíjené

Okrskové kolo v minikopané

Ve čtvrtek 13.října 2016 se mladší i starší žáci zúčastnili v tělocvičně Základní školy ve Francové Lhotě okrskového kola v minikopané. Mladší žáci ve svém úvodním zápase prohráli se ZŠ Horní Lideč 0:3 a ve druhém zápase deklasovali své vrstevníky ze ZŠ Francova Lhota poměrem 6:0. 3 branky vsítil Petr Ibříšek, 2 Jirka Daněk z 5.třídy a 1 branku dal Vojtěch Zemánek. Mladší žáci tak obsadili 2.místo.

Číst dál: Okrskové kolo v minikopané

Republikové finále ve stolním tenise

Po vítězství v okresním i krajském kole družstev ve stolním tenise se starší žačky ZŠ Valašská Polanka probojovaly do Republikového finále, které se konalo ve dnech 18.-19.11. 2015 v Jindřichově Hradci. Už samotná účast mezi nejlepšími hráčkami naší republiky byla velkým úspěchem pro naši školu i pro dívky samotné. Do Republikového finále postoupilo nejlepších 16 ZŠ z celé ČR, které byly rozděleny do 4 základních skupin po 4 týmech, kde mezi sebou sehrály zápasy "každý s každým" o postup.

Číst dál: Republikové finále ve stolním tenise

Vánoční Laťka ve skoku vysokém

Ve středu 16.prosince 2015 se vybraní žáci naší ZŠ zúčastnili tradičního mítinku ve skoku vysokém pod názvem "Vánoční laťka", který pořádala komise TV při ZŠ v Horním Lidči. A reprezentanti naší školy si nevedli špatně.

V kategorii mladších žákyň obsadila výkonem 125 cm celkové 2.místo Natálka Konečná.Ve stejné kategorii obsadila výkonem 115 cm Adélka Antoláková celkové 8.místo. V kategorii mladších žáků obsadil Tomáš Chrudina celkové 3.místo výkonem 135 cm. V téže kategorii za výkon 120 cm obsadil Vojtěch Zemánek 10.místo a Josef Kralovič za stejný výkon obsadil konečné 12.místo. Méně se dařilo Filipu Matůšovi, který za výkon 115 cm obsadil celkové 15.místo. V kategorii starších žáků skočili oba naši reprezentanti 145 cm. Martin Vaněk za tento výkon obsadil celkové 7.místo a Tomáš Matocha celkové 8.místo.

Všem zúčastněným žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a těm nejlepším ještě jednou blahopřeji.

Po vítězství v Okresním finále stolního tenisu dosáhla děvčata z naší školy ještě většího úspěchu, když dokázala zvítězit i v Krajském finále stolního tenisu družstev, které se konalo ve středu 21.října 2015 v Kunovicích, okres Uherské Hradiště. V Krajském finále, kde proti sobě nastoupily vítězné školy jednotlivých okresů, dívky příkladně zabojovaly, nepodlehly nervozitě a postupně porazily ZŠ Kunovice B poměrem 3:0, ZŠ Kunovice A také 3:0 a v rozhodujícím zápase o postup i ZŠ Komenského Zlín, kterou porazily přesvědčivě 3:0. Body v Krajském finále získaly dívky naprosto stejně.

Číst dál: Starší dívky ZŠ Valašská Polanka postoupily do republikového finále ve stolním tenise družstev!