Přírodopis

Poznej a chraň 2019

Této přírodovědné soutěže je naše škola již tradičním účastníkem. Oblastní kolo se konalo ve čtvrtek 4. dubna pro mladší a 5. dubna pro starší kategorii. Reprezentovala nás dvě družstva z páté třídy a tři z šestého a sedmého ročníku. V silné konkurenci si naši žáci nevedli špatně - nejlepšího umístění - 5. místa dosáhl tým ve složení Veronika Marečková, Zuzana Malíková a Anežka Surá ze 7. ročníku. Tři týmy (Klára Pechalová, Barbora Juřicová a Alice Filgasová ze 6.A, Beatrice Filáková, Denisa Filgasová a Julie Zemánková, Jan Mareček, Hana Kostková a Martina Rašková z 5. třídy) získaly také ocenění za projekt připravený na téma "Byliny, zvláště bylinky" a jejich práce budou vystaveny v krajském kole ve Zlíně. Děkuji všem mladým přírodovědcům za dobrou práci a reprezentaci naší školy.

Třídní schůzky s fairtrade občerstvením

Čtvrteční třídní schůzky se již podruhé staly nejen akcí, kde se rodiče mohou informovat na "školní působení" svých dětí, ale také místem milého setkání u dobré kávy, skvělého čaje a pečiva. Ze surovin s certifikací fairtrade je připravili naši osmáci a deváťáci. Fairtrade tým ve složení Gabriela Kozubíková, Vendula Šafaříková, Eliška Nováková, Vojtěch Kovář, Lukáš Kovář a Štěpán Žák připravili také výstavu o pěstování kávy, chystají se na vrstevnické vyučování o kávě a čokoládě ve třídách na druhém stupni a součástí jejich snažení byl také cíl sehnat peníze na tzv. Skutečný dárek (pod záštitou organizace Člověk v tísni). To se jim skutečně podařilo - zbývá už jen vybrat, jestli darujeme kozu, kohoutek na vodu, pomůcky do školy pro děti.... - o nákupu skutečného dárku si rozhodne samotný tým. Děkujeme všem za příspěvky a doufáme, že se tento typ třídních schůzek stane novou tradicí naší školy.

Poděkování ze školního zookoutku

Chtěli bychom poděkovat jménem zvířátek v našem školním zookoutku všem, kteří se zapojili do sběru papíru - díky ochotným dětem i rodičům se vybrala nemalá částka (celkem 5140,- Kč), která zajistí králíkům, morčatům, křečkovi, želvě i africkým šnekům krmení na několik dalších měsíců. Dík samozřejmě patří také organizátorce sběru, kterou byla paní učitelka Sedláčková.

Za všechny naše plyšáky - Pupík a Kikina

Školní kolo biologické olympiády 2018-2019

Jako každý rok v únoru se i letos ve středu 6.2. konalo školní kolo biologické olympiády. Naši mladí přírodovědci si mohli ověřit své biologické znalosti tom, jak rostliny, živočichové i člověk dýchají nebo přijímají potravu- tématem tohoto ročníku byl příjem a výdej látek z těla.

Číst dál: Školní kolo biologické olympiády 2018-2019

Podzimní Jaloveček

Letos již tradiční přírodovědná soutěž Jaloveček měla i své podzimní kolo - tentokrát na téma Les. Mladí přírodovědci z prvního i druhého stupně tak mohli změřit své síly ve znalostech právě o tomto ekosystému naší přírody. Po písemném testu zamířili všichni na praktickou část soutěže do chodeb a věže vsetínského zámku, kde pro ně organizátoři přichystali poznávání lesních organismů. Z naší školy se zúčastnila tři družstva za první a dvě za druhý stupeň. Úspěšnější byli tentokrát mladší žáci - tým Skřítků z pátého ročníku ve složení Jan Mareček, Denisa Filgasová, Julie Zemánková, Magdalena Šerá a Zuzana Chuchmová vybojoval krásné 4. místo, přičemž od místa třetího je dělil rozdíl pouhého jednoho bodu. Družstvo jedovatých hub Satanů z druhého stupně neobhájilo bohužel své jarní prvenství, a tak se Daniel Mikuš, Tereza Kropidlowská, Nela Cedidlová, Vojtěch Vařák a Denisa Kovářová museli spokojit s pěkným 5. místem.