Zeměpis

Zeměpisná beseda s Luďkem Hromadou

Ve středu 20.dubna 2016 proběhla na naší škole v multimediální učebně velmi zajímavá beseda s pracovníkem Policie ČR, panem Luďkem Hromadou, o jeho zajímavé a náročné práci při nejrůznějších misích v oblasti jihozápadní Asie. Besedy se zúčastnili žáci 7.ročníku a beseda byla o to zajímavější, neboť oblast této části Asie právě probíráme v zeměpise a navíc pan Hromada navštěvoval jako žák Základní školu ve Valašské Polance.

Číst dál: Zeměpisná beseda s Luďkem Hromadou

Celostátní zeměpisná soutěž EUROREBUS

Na začátku letošního školního roku se 8.třída přihlásila do celostátní zeměpisné vědomostní soutěže pod názvem EUROREBUS, které se mohou zúčastnit třídy i jednotlivci na 2.stupni základních škol. Žáci 8.třídy vstoupili do soutěže 21.9.2015 1.korespondenčním kolem, pokračovali 30.11.2015 2.korespondenčním kolem a okresní kolo soutěže ukončili 19.2.2016 3.korespondenčním kolem. Žáci byli natolik úspěšní, že se jim podařilo postoupit do Krajského kola zeměpisné soutěže EUROREBUS, které se uskuteční v pátek 22.dubna 2016 v Otrokovicích.8.třídu a celou základní školu Valašská Polanka budou reprezentovat 3 nejlepší jednotlivci, kteří si ověří své vědomosti a zeměpisné znalosti s nejlepšími žáky z ostatních ZŠ celého Zlínského kraje. Reprezentovat naši školu budou Jan Zemek, Viktorie Zemánková a Natálie Bělašková. Přejme jim hodně štěstí při měření znalostí s těmi nejlepšími. Školní třídy i jednotlivci postupují do Celostátního finále na základě úspěšnosti v Krajských kolech.

Krajské kolo zeměpisné olympiády

V pondělí 17.března 2014 se Vojtěch Kundera ze třídy 7.B zúčastnil Krajského kola zeměpisné olympiády, do kterého postoupil z úspěšného Okresního kola, které se konalo v Rožnově p./Radhoštěm. Krajské kolo se konalo na ZŠ Větrná v Uherském Hradišti a potkali se zde nejlepší řešitelé z okresu Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž i Vsetín. Vojtěch si počínal velmi dobře ve společnosti studentů z Gymnázií ze Zlína, Rožnova, Uherské Hradiště i dalších vybraných škol a obsadil konečné 7.místo, když po 2 úkolech dokonce držel 2.místo!Vojtěchu blahopřejeme za velmi dobrý výsledek a ještě jednou děkujeme za vzornou reprezentaci ZŠ Val.Polanka v Krajském i Okresním kole zeměpisné olympiády pro školní rok 2013/2014.

 

 

Okresní kolo zeměpisné olympiády ve školním roce 2015/2016

V úterý 16.února 2016 se zúčastnili vybraní řešitelé naší školy Okresního kola zeměpisné olympiády, které se uskutečnilo v Rožnově pod Radhoštěm na ZŠ Pod Skalkou. V kategorii A, žáků 6.ročníku, obsadila Terezka Kropidlowská ze 6.B v konkurenci 18 žáků okresu Vsetín konečné 8.místo a potvrdila tím své ambice pro příští školní rok. V konkurenci se rozhodně neztratila.

Číst dál: Okresní kolo zeměpisné olympiády ve školním roce 2015/2016

Okresní kolo zeměpisné olympiády

V úterý , 18.února 2014, se nejlepší řešitelé školního kola zúčastnili Okresního kola zeměpisné olympiády, které se uskutečnilo na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově p./Radhoštěm. A nevedli jsme si v konkurenci vybraných městských škol a gymnázií okresu Vsetín vůbec špatně. V kategorii A (žáci i studenti 6.ročníku) obsadil Pavel Malík ze 6.B konečné 7.místo v konkurenci 18 žáků a svým výkonem příjemně překvapil.

Číst dál: Okresní kolo zeměpisné olympiády