Matematika 2

Víc hlav, víc rozumu 2019

Víc hlav, víc rozumu......název soutěže nás natolik opět zaujal, že 13. února se vydaly tři týmy, ve složení Tereza Kropidlowská a Denisa Kovářová, Lukáš Žák a Štěpán Kundera, Eliška Nováková a Gabriela Kozubíková, do Slavičína na gymnázium. Žáci poctivě namáhali své mozkové závity nad logickými úlohami celých 150 minut. Jejich námaha byla zúročena tím, že tým Terka a Denča se umístil na krásném druhém místě, další týmy se umístily na čtvrtém a pátém místě v konkurenci dalších 23 týmů. Všem zúčastněným děkuji a těším se na další úspěchy v matematických soutěžích. 

 

Logická olympiáda 2018

Logické olympiády se zúčastňují aktivní žáci, kterým není cizí logické uvažování. I letos se několik žáků přihlásilo a v prostředí domova vyplnili test s logickými úlohami. Seznamte se s výsledky: 

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Celkem se v kategorií Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 17156 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 1127
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně. 

Číst dál: Logická olympiáda 2018

Výsledky soutěže Víc hlav, víc rozumu

Pořadí našich žáků v soutěži Víc hlav, víc rozumu je velmi potěšující, protože v konkurenci 22 týmů z okolních škol obstáli výborně a umístili se spolu s dalšími dvěmi školami na prvním místě

ZŠ Újezd … Jakub Jatel + Filip Manďák

ZŠ M. Alše Zlín … Petr Raszka + Lukáš Tobola

ZŠ Valašská Polanka … Jakub Dorňák + Matěj Kovář

Všem blahopřeji k pěknému umístění, dvojice na prvním místě obdrží od pořadatelů věcnou cenu.

Číst dál: Výsledky soutěže Víc hlav, víc rozumu

Matematický klokan 2018

Jako každý rok, tak i letos se na naší škole konal v pátek 16.března MATEMATICKÝ KLOKAN. Jelikož jsou úlohy formou testu, proto je možné s dávkou štěstí a logického úsudku mnohé úlohy tipnout. Někteří žáci nad zadáním přemýšleli a úlohy řešili, a proto dosáhli relativně uspokojivých výsledků. Věřím, že v dalších letech se zamyslí více žáků a výsledky budou ještě relativně lepší!

Vítězům školního kola jednotlivých kategorií gratulujeme.

Kategorie CVRČEK 

Magdaléna Psotová 57 II.
Šárka Pechalová 57 II.
Gajdoš Kryštof 54 III.

Kategorie KLOKÁNEK

Lišková Simona 104 V.
Randus Antonín 95 V.
Matyáš Miklica 95 V.

Kategorie BENJAMÍN

Martin Zicha 86 VI.
Nela Cedidlová 82 VII.
Veronika Marečková 67 VI.

Kategorie KADET

Jakub Dorňák 77 IX.A
Tereza Kropidlowská 71 VIII.B
Václav Kozubík 70 IX.A

 

Víc hlav, víc rozumu 2018

Ve čtvrtek 8. března 2018 se Tereza Kropidlowská (8. B), Lukáš Žák (8. B), Matěj Kovář (8. A), Jakub Dorňák (9. A), Jan Hyžák (9. A) a Rostislav Jeřábek (9. A) zúčastnili matematické soutěže Víc hlav, víc rozumu, pořádané Gymnáziem Jana Pivečky ve Slavičíně.

Číst dál: Víc hlav, víc rozumu 2018