Výtvarná výchova 2

Cesta do vesmíru

Se žáky 7. ročníku jsme se ve výtvarné výchově v závěru školního roku vydali (tradičně) do vesmíru. Tentokrát jsme k zadání přistoupili trochu jinak než v minulosti. Zkombinovali jsme totiž tradiční kresbu s fotografiemi vesmíru. Žáci nejprve nakreslili své představy vesmírných lodí, poté je vyfotili, upravili v rastrovém grafickém editoru a vložili do fotografií vesmíru. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit v galerii.

PF 2019

Autorkou obrázku, který jsme použili na letošním novoročním přání školy je Jana Šimarová z 9. třídy.

Reprodukce slavných obrazů

Také letošní deváťáci vytvořili ve výtvarné výchově v samotném závěru svého studia na naší škole tři velkoplošné reprodukce slavných obrazů. V letošním roce se žáci zaměřili na tvorbu významného představitele fauvismu Henriho Matisse a vytvořili dvě reprodukce. Konkrétně obrazů Harmonie v červené a Hudba. Třetí obraz si žáci vybrali sami. Skupina šesti žáků se pustila do baletek významného impresionisty Edgara Degase.

Číst dál: Reprodukce slavných obrazů

PF 2018

Autorkou obrázku pro novoroční přání školy je Patricie Slavíková z 9. B

Sedmáci se vydali ve výtvarce do vesmíru

V závěru roku jsme se vydali ve výtvarce se sedmáky do vesmíru. Žáci si zahráli na výtvarníky, jejchž úkolem je navrhnout vesmírnou loď pro nový sci-fi film. A myslím, že se jim to podařilo parádně. To ostatně můžete posoudit sami. Zde jsou práce 7. A a zde je 7. B.